Technické řešení

Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz

Konstrukce

Zastřešení je tvořeno segmenty nestejné výšky. Segmenty jsou tvořeny konstrukcí z vysokopevnostní hliníkové slitiny, která je ohnuta a dále upravena do tvaru dle konkrétního typu zastřešení a vyplněna polykarbonátovými deskami síly 10mm (jednokomorový nebo vícekomorový) nebo 4mm s oboustrannou UV stabilizací. Šířka této konstrukce se odvíjí od šířky bazénu, počet segmentů závisí na délce bazénu. Segmenty jsou v rozích osazeny kolečky s nerezovými ložisky a pohybují se teleskopicky po vodících lištách. Na přání je možno použít různé druhy a barvy výplní i konstrukcí. Jednotlivé profily tvarujeme pomocí vyspělé CNC-ohýbačky, čímž docílíme vynikající kvality.

Barevné kombinace

Aby si u nás mohl každý zákazník vybrat zastřešení, které bude odpovídat jak jeho osobitému vkusu, tak dispozičnímu a estetickému řešení jeho zahrady, nabízíme různé barevné provedení konstrukce a prosklení. Tyto je možné téměř libovolně kombinovat. Konstrukci zastřešení nabízíme v barvě stříbrný Elox. Na přání je možno použít téměř libovolnou barvu RAL, která je následně na konstrukci nanesena metodou práškového lakování. Výplň konstrukce tvoří 10mm silný komůrkový polykarbonát v čiré nebo hnědé barvě. Alternativně je možno použít plný, zcela průhledný, polykarbonát 4mm („plexisklo“) v bezbarvém nebo kouřovém provedení.

Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz
Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz
Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz
Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz
Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz
Máme pro vás dlouhé léto | Dlouheleto.cz

Typy dveří

I v případech, kdy lze zastřešení odsunout za bazén, doporučujeme opatřit alespoň největší segment některým z nabízených typů dveří pro lepší obslužnost a přístup do bazénu. V případě, že zákazník používá pro vstup do bazénu žebřík umístěný nad lemem bazénu, odpadá použitím vhodného typu dveří v čelní stěně zastřešení nutnost manipulace s tímto žebříkem při posouvání segmentů za bazén.

Jeden libovolný typ dveří v jakékoliv pozici je součástí základní ceny každého zastřešení (Podotýkáme, že i výklopné čelo je v tomto smyslu považováno za dveře).

Dveře pantové

Pantové dveře umístěné v čelní stěně nejmenšího nebo největšího segmentu, standardní šířky 90cm (na přání možno změnit), opatřené madlem a uzamykatelnou aretací. Spodní profil dveří fixní nebo odnímatelný – pro případ, kdy posuvu segmentu brání překážka, běžně například žebřík.

Dveře posuvné čelní

Posuvné dveře opatřené vodícími lištami, umístěné v čelní stěně nejmenšího nebo největšího segmentu.

Dveře posuvné boční

Dveře sestávající z vlastního rámu, posuvné po vlastní pojezdové liště, opatřené madlem a uzamykatelnou aretací. Vhodné pro bazény se schody umístěnými v jednom z rohů, nebo pro vysoká podchozí zastřešení. Přes tyto dveře je umožněn vstup do bazénu bez nutnosti odsunutí jednotlivých segmentů.

Dveře typ kajuta

Vyvinuty pro pohodlný vstup pod nízká zastřešení. Kombinace posuvných a pantových dveří. Vhodné pro bazény se schody v čele. Možno použít pouze v největším segmentu.

Výklopné čelo

V případě, že horní hrana bazénu výrazně převyšuje okolní plochu, na které jsou umístěny koleje zastřešení, přijde vhod výklopné čelo. Čelní stěna je podélně rozdělena na dvě části, horní a spodní. Spodní díl je s horním spojen pomocí pantů, díky čemuž se může pohybovat (vyklápět) v rozsahu 180 stupňů. Toto řešení je vhodné i v případě, že není možnost odsunout největší segment kompletně za bazén.

Základní výbava zastřešení

V ceně každého zastřešení jsou zahrnuty následující položky

  • Nosné profily 60 x 40 mm
  • Povrchová úprava konstrukce ELOX
  • Příčky zvyšující pevnost a odolnost proti zatížení
  • Přední a zadní odnímatelné čelní stěny
  • 1 ks dveří libovolného typu
  • Nášlapné koleje
  • Prodloužení kolejí 2,50 m za zastřešení (u odstupňovaných kolejí)
  • Veškerý kotvící materiál
  • Aretace segmentů proti nechtěnému posunu
  • Litá kolečka v rozích zastřešení opatřená nerezovými ložisky

Stavební připravenost

Hlavní podmínkou aby montáž zastřešení a především jeho užívání probíhaly k Vaší i naší spokojenosti je řádně připravená plocha na upevnění kolejí (dlažba, beton, dřevo, …). Tato plocha rozhoduje z velké části o kvalitě a snadnosti manipulace s jednotlivými segmenty. V ideálním případě by výšková tolerance této plochy neměla přesahovat 4 mm pro celou délku kolejí. Umíme si ale samozřejmě poradit i s výrazně horším povrchem, je však nutno počítat s možností podložení kolejí.

Dále už potřebujeme jen dostatečný přístup k bazénu a možnost připojit se na síť 220 V.

V případě slinuté dlažby / tvrdé / je nutné použít speciální vrtáky, které ale nejsou zahrnuty v cenové nabídce.